Jiří Ptáček

Životopis

Jsem ženatý pětatřicátník, narodil jsem se, bydlím a budu bydlet v Praze 3. Doma na mě kromě ženy čekávají dvě velmi aktivní děti. Od své plnoletosti podnikám v oboru informačních technologií a v současnosti zaměstnávám kolem 20 lidí. Od roku 2007 se podílím na vydavatelské činnosti nezávislého zpravodaje Kauza 3, jež je zaměřený na komunální tématiku Prahy 3. Od roku 2010 jsem členem TOP 09. Jsem skaut a spokojený člověk.

Otázky a odpovědi

Co mám na Praze 3 rád

Rozmanitost. Není problém zajít do nóbl podniku, ani do svérázné pivnice. Využít služeb velkoměsta a po pár krocích se uchýlit do klidu na Parukářce. Mám radost z každého nově otevřeného obchodu, pekařství či kavárny. Baví mě pozorovat, jak jde Praha 3 nahoru.

Co bych rád změnil na Praze 3

Existuje nesporný dluh vůči spodnímu Žižkovu. Okolí Koněvky a Husitské sice má své kouzlo, ale utápí jej doprava, zastavárny a zanedbaná údržba. Ostudou je i stávající podoba Olšanského náměstí, které přestalo být náměstím a stalo se pouhou křižovatkou.

Jaké místo na Praze 3 mám nejraději

Okolí Jiřího z Poděbrad a Parukářku.

Čemu se chci na radnici věnovat

Nebyl jsem členem zastupitelstva, ale TOP 09 mě nominovala do redakční rady Radničních novin. Možná to bude znít nafoukaně, ale myslím, že mám podíl na tom, že v dnešních Radničních novinách citelně ubylo sebepropagace a naopak se otevřely alternativním názorům z řad občanů nebo opozice. Podle mě je právě otevřenost a transparentnost základním předpokladem pro eliminaci kritizované korupce a plýtvání veřejnými prostředky.

Mezi věci, které se mi podařilo prosadit do aktuálního volebního programu TOP 09 Praha 3, patří například záměr, jež by umožnil občanům Prahy 3 vyjádřit svou spokojenost s prací jednotlivých úředníků městské části. To je věc, která již funguje v Praze 1. Ostatně výkonové hodnocení je běžné třeba v komerčním sektoru. Dalším z plánů je spuštění mapového portálu „Čistá Trojka“, jehož prostřednictvím půjde vznášet požadavky na úklid a opravy chodníků, opravy občanské vybavenosti, nebo vznášet dotazy na pracovníky radnice. Portál bude přístupný prostřednictvím www i prostřednictvím mobilní aplikace pro chytré telefony.

Těch plánů je více a zpravidla míří směrem k zapojení obyvatel do procesů radnice.

Aktivity

Od dosažení plnoletosti až do dnešních 35 let podnikám. Mezi stěžejní činnosti patří oblast informačních technologií (www.netservis.cz) a v poslední době se zabývám rozjezdem další firmy, která poskytuje právní poradenství (www.stopckp.cz). V dětství jsem byl aktivním skautem a ještě před několika lety jsem působil jako vedoucí – ale skautem člověk zůstává celý život a proto se i dnes účastním řady skautských aktivit.

Mezi aktivity spojené přímo s Prahou 3 patří činnost v Občanském sdružení Kauza 3 a vydavatelství stejnojmenného zpravodaje (www.kauza3.cz). Kauza 3 vznikla v roce 2007 jako reakce na tehdejší propagandistickou podobu Radničních novin Prahy 3. Cílem bylo vybudování nezávislé platformy, která by umožnila výměnu názorů napříč politickým a občanským spektrem Prahy 3. V době, kdy tak nečinila sama radnice na svém webu, jsme natáčeli a zveřejňovali například videozáznamy z jednání zastupitelstva a řadu dokumentů, které byly občanům nepřístupné.
Kauza 3 v roce 2010 i v letošním roce pořádá veřejnou předvolební diskusi kandidátů na starostu Prahy 3 v kongresovém sále hotelu Olšanka.

Zájmy

Baví mě technika obecně, ale výsadní postavení u mě mají starší automobily. Na chalupě mi ve stodole stojí několik omšelých vozidel. Jejich historická a finanční hodnota je velmi sporná. Přesto mi činí potěšení řešit drobné opravy a nakonec se v nich trochu povozit. Mezi další zájmy patří cestování, turistika a v neposlední řadě i komunální politika.

Jak nejraději trávím volný čas

Záleží na náladě a ročním období. Zájmy, rodina, cestování. Někdy jsem nejraději, když si mohu pořádně přispat :)

Proč jít k volbám

Argumenty jsou tisíckrát vyřčené. Pro mě je to samozřejmost.

Kontakty

tel. 777 910 550, email: ptacek@ladimetrojku.cz

14.8.2014

Trojka se stala první Pražskou čtvrtí, která na internet dává smlouvy i objednávky

Registr smluv se již stal politickým evergreenem. O původní iniciativě semilského starosty Jana Farského se hovoří řadu let. Především před volbami v roce 2013 prakticky nebylo uchazeče na poslanecký post, který by se neholedbal veřejnou podporou této myšlenky. Dodnes ten zákon neschválili.
Celý článek

14.8.2014

Mapový portál Čistá trojka

Je ve vašem okolí nepořádek, rozbitý chodník, nebo poškozené veřejné osvětlení? Nově budete moci označit místo na internetové mapě, přičemž příslušnou informaci ihned obdrží odpovědný pracovník radnice. Ten bude na každý záznam náležitě reagovat.
Celý článek